Outsourcing - co to jest?

Firmy, które chcą zachować konkurencyjność na coraz bardziej wymagającym rynku, wykorzystując do tego najnowsze technologie informatyczne, stają zawsze przed jednym z ważniejszych problemów – skąd wziąć pieniądze na inwestycje oraz bieżącą obsługę informatyczną i serwis? Odpowiedzią na te pytania jest Outsourcing IT - wykorzystywanie zasobów i usług firm zewnętrznych, które taniej i efektywniej zrealizują szereg zadań IT niż robiłoby się to we własnym zakresie.

Więcej…
 
Korzyści z outsourcingu

Podstawowa korzyść płynąca z Outsourcingu to redukcja kosztów. Nie bez znaczenia jednak są takie sprawy jak: najwyższym poziom oferowanych usług, specjalizacja pracy, dostęp do specjalistycznej wiedzy. Usługi outsourcingowe dają dostęp do wiedzy i doświadczenia o wiele szerszego niż tylko ewentualnie zatrudnionych na etacie pracowników.

Więcej…
 
Zakres outsourcingu

Outsourcing IT nie musi oznaczać przekazania wszystkich zadań do firmy zewnętrznej i likwidację wewnętrznego działu IT. Często firmy decydują się na outsourcing częściowy, polegający na wydzieleniu jedynie kilku obszarów, których utrzymanie przez zewnętrzną firmę jest bardziej opłacalne i wygodne.

Więcej…
 
Formy współpracy

Wybór najkorzystniejszej formy współpracy ściśle wiąże się z wielkością infrastruktury informatycznej oraz zakresu oczekiwanego wsparcia. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach przyjęliśmy dwie różne formy współpracy z Klientem:

  • Pomoc doraźna - dedykowana dla klientów incydentalnie potrzebujących wsparcia w zakresie IT, dysponujących stosunkowo małym zapleczem teleinformatycznym. W ramach pomocy doraźnej każdorazowo wyceniamy usługę a płatność następuje po jej zakończeniu
  • Stała umowa serwisowa - dedykowana dla partnerów, którzy posiadają bardziej rozbudowaną infrastrukturę i wymagają regularnego nadzoru nad sprzętem komputerowym. Umowa dokładnie określa czas i zakres świadczonych usług, wymagane czasy reakcji na awarię oraz wynagrodzenie za prace. Warunki stałej umowy serwisowej są każdorazowo indywidualnie negocjowane dzięki temu jest optymalnie dostosowana do wymagań Zleceniodawcy
Więcej…