Okablowanie strukturalne

Koncepcja okablowania strukturalnego Umożliwia w sposób prosty i uporządkowany budowę uniwersalnych i niezawodnych infrastruktur kablowych niezbędnych dla funkcjonowania różnych systemów teleinformatycznych instalowanych w budynkach. Do systemów takich zaliczyć można sieci komputerowe i wewnętrzne sieci telefoniczne, ale także różne systemy sterujące. Nowoczesna infrastruktura kablowa, znajdująca się na wyposażeniu określonej firmy lub instytucji, to jej centralny system nerwowy, w dużym stopniu decydujący o sukcesach w biznesie.

Okablowanie strukturalne nie jest systemem dedykowanym dla określonego systemu informatycznego lecz dla budynku, dlatego powinien on spełniać wszystkie wymagania dotyczące równocześnie transmisji sygnałów telefonicznych, komputerowych, sygnalizacyjnych itp.

Pozytywną konsekwencją stosowania okablowania strukturalnego jest możliwość dokonywania łatwej aranżacji pomieszczeń biurowych, zwykle związanej z przenoszeniem sprzętu, bez potrzeby zmiany infrastruktury kablowej.

Nasza oferta obejmuje wykonanie okablowania strukturalnego budynków w praktycznie dowolnej technologii sieciowej w tym Gigabit Ethernet. Pomiary certyfikacyjne wykonanych przez nas sieci są podstawą do objęcia ich programem certyfikacyjnym i udzieleniem gwarancji na okres 25 lat.